Ciekawostki i wydarzenia - AUTOSERWIS Ryszard Kostka EUROWARSZTAT

Idź do spisu treści

Menu główne:

EUROWARSZTAT
miła i fachowa obsługaTWOJE PRZYSZŁE MIEJSCE PRACY!


Nasza firma od lat kształci młodzież w różnych specjalnościach poszukiwanych w branży motoryzacyjnej.
Uczniowie mają możliwość pracy na różnych stanowiskach: od blacharskich, lakierniczych,
przez mechaniczne, naprawy i wyważania ogumienia, do komputerowych stacji diagnostycznych.

 
 

ZANIM KUPISZ UŻYWANE OPONY – UWAŻAJ!


Wiosna to dla wielu kierowców sezon zakupu opon. Niestety – ze względu na ograniczone budżety wiele osób rozważa zakup ogumienia używanego. Naszym zdaniem nie ma to ekonomicznego uzasadnienia, ponieważ opona używana, choć tańsza , ma znacznie mniejszą wytrzymałość niż opona nowa – zazwyczaj wytrzymuje zaledwie sezon, podczas gdy nowa – przynajmniej dwa – trzy sezony.  Zakup używanych opon oznacza nie tylko problemy z przyczepnością, ale także ryzyko wystrzału opony lub problemy  z jej wyważeniem.

Jeśli jednak mimo wszystko ktoś postanowił zaopatrzyć się w opony na rynku wtórnym przypominamy:

Prawo o ruchu drogowym wyraźnie mówi, iż pojazd nie może być wyposażony "w opony, których wskaźniki pokazują graniczne zużycie bieżnika, a w odniesieniu do opon niezaopatrzonych w takie wskaźniki – o głębokości rzeźby bieżnika mniejszej niż 1,6 mm.


Eksperci z branży wskazują jasno, że kodeksowe minimum nie zapewnia bezpiecznej jazdy, szczególnie w deszczu. Graniczna głębokość bieżnika według niezależnych specjalistów to minimum 3 mm (dla opon letnich).

Bieżnik opony mierzymy zawsze w kilku miejscach i wnioski wyciągamy na podstawie najgorszych wskazań. Większość opon ma w bieżniku wskaźniki zużycia – pokazujemy je na załączonym zdjęciu.

Na rynku spotykamy także opony z nietypowymi oznaczeniami. Przykładem jest firma Nokian. Na bieżniku znajdują się cyfry o różnej głębokości. Wycieranie się kolejnych (znikanie) obrazuje jednoznacznie stan opony. Nowa opona ma cyfry od 3 do 8. Używane – odpowiednio mniej – np. od 3 do 5. W przypadku opon letnich obok cyfr znajduje się symbol kropli wody, a na oponach zimowych - symbol płatka śniegu.

 
 
 

<<<------------->>>
Zatrudnimy
lakierników

<<<------------->>>

 
 
Copyright © 2014 Auto Serwis Ryszard Kostka
Designed by tonbit.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego